Dodano 03.04.2020 r. o 14:01
informacje, dane i media edukacja / kultura

System wykrywajacy fake newsy (nie tylko z infarmacjami o wirusie)

System pomagajacy ludzom szybko wykryć że to co czytają jest fake newsem, manipulacją błędą informacją mogącą prowadzić do zagrożenia zdrowia lub zycia. Powszechne używanie takiego systemu zredukowało by rozpowszechnianie się takich informacji
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Ludzie korzystający z internetu mają problem z odróżnieniem fake newsów od czegoś co jest wiarygodne. Szczególne w dobie pandemii pojawia się bardzo dużo informacji, które mogą wręcz szkodzić. Celem jest stworzenie systemu, który mógłby takie informacje wyłapywać.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Wszyscy
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Rozwiązanie może działać w formie pluginu do przeglądarek (Chrome, FF ,Opera). I wykrywać informować, że informacja jest wymyślona. Na początku plugin może współpracować z jednym bądź kilkoma popularnymi mediami społecznościowymi oceniając linki na podstawie opinii społeczności. W zaawansowanym stadium projektu można zapiąć analizę języka oraz Machine learning aby wyłapywać popularne manipulację bądź porównywać podawane dane z danymi z oficjalnych źródeł (np. prace naukowe). Dodatkową funcjonalnością może być rozpoznawanie czy informacja jest opinią, tezą, czy potwierdzonym faktem.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}