Dodano 02.04.2020 r. o 18:38
gospodarka / praca / urząd społeczność lokalna

Platforma streamingowa video z mikrodotacjami dla przedsiębiorców nie mogących świadczyć usług.

Platforma streamingowa z mikrodotacjami ala "twitch" gdzie małe firmy wrzucają np. swój przepis z restauracji, trening z trenerem, porady jak serwisować rower. Ludzie, których kryzys aż tak nie dotknął mogli by wspomóc swoje ulubione miejsca usługowe, żeby te jakoś przetrwały ten trudny czas.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Wiele firm mówi wprost, że tego kryzysu nie przetrwa bez klientów. Przedszkola, restauracje, siłownie itp. Część z nich zastanawia się nad sprzedażą usług tzw. "odroczonych".Patrząc z mojej perspektywy (i myślę że większość ludzi myśli podobnie) nie zdecyduję się na zakup takich usług z prostego powodu - sam nie wiem jak moja przyszłość będzie wyglądała za miesiąc.Fajnie byłoby zadziałać teraz - w sytuacji w jakiej żyjemy obecnie i nikt nie wie ile przyjdzie nam w niej żyć.Chciałbym móc, będąc w domu poobcować trochę z ulubioną restauracją, klubem fitness i jeszcze im za to zapłacić.Jak oni mogą ze mną poobcować? Przez internet:) Klub fitness może nagrać poranny trening, restauracja podzielić się przepisem na kaczkę z jabłkami, przedszkolanka przeczytać bajkę na dobranoc.W zamian mikrodotacje na zasadach podobnych do "twitcha". Tak wiem, twitch już istnieje. Nie wiem tylko, czy można tam wrzucać jakiekolwiek inne treści niż granie w gry. Brakuje też zasięgu i kontekstu.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Dotyczy małych przedsiębiorców usługi wszelkiej maści prowadzączych na skalę lokalną. Pomóc mogą po prostu ludzie. Głównie klienci tych usługodawców. Ideą jest żeby to nie była "zrzutka" tylko coś za coś, nawet jak treść jest mniej warta niż dotacja.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Jak najprościej. Jeżeli istnieją na polskim rynku platformy streamingowe z mikrodotacjami na których można umieszczać inne treści niż granie w gry lub goły tyłek, to rozwiązaniem mogłaby być strona przekierowująca na treści przedsiębiorców nadająca tylko kontekst całej sprawie. Jeżeli nie ma takich platform to spróbować na gotowych frameworkach. Jeżeli nie ma gotowych rozwiązań to zebrać drużynę i taką platformę napisać. Zaznaczę, że jako autor tego pomysłu nie mam dowiadczenia w poprowadzeniu takiego pomysłu. Sieję ziarno licząc na odzew ludzi, którzy są w stanie go zrealizować. Ja mogę pomóc jako tester funkcjonalny, moderator i jakiś grosz na serwer też znajdę. Na pewno z racji tego, że pomysł zahacza o temat przepływu gotówki przydałoby się wsparcie jakiejś osobowości prawnej.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}