Dodano 01.04.2020 r. o 20:01
dla chorych dla niewychodzących z domu społeczność lokalna zdrowie / służba zdrowia

Rejestracja osób które już przeszły COVID do pomocy w ważnych funkcjach społecznych

Osoby, które już przeszły COVID najprawdopodobniej są na wirusa odporne. Mogłyby one pełnić bezpieczniej niż inni różne istotne funkcje np. w szpitalach, w kontaktach z osobami potencjalnie zarażonymi, w bezpośredniej interakcji z seniorami. Pomysł oparty na norweskim https://wemunity.org
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Bardzo się staramy, by osoby pełniące krytyczne funkcje w społeczeństwie, nie zaraziły się koronawirusem. Dotyczy to np. personelu medycznego, narażonego na bliski kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Beneficjentami bezpośrednimi byłyby osoby pełniące krytyczne role w społeczeństwie, np. personel medyczny wykonujący testy na koronawirusa. Pośrednio beneficjentami jest całe społeczeństwo, bo system nie przestaje działać. Ważną grupą są tu osoby, które już przeszły chorobę.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Proponuję dobrowolną rejestrację osób, które już przeszły chorobę COVID, a dla krytycznych służb, możliwość kontaktu z nimi i skierowania ich do pracy w miejscach narażonych na kontakt z wirusem.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 03.04.2020 r. o 16:54
też myślałem o takiej potrzebie która może niedługo zaistnieć. za chwilę ozdrowieńców będzie więcej a wolantariat coraz bardziej ryzykowny więc osoby z odpornością będą bezcenne

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}