Dodano 01.04.2020 r. o 15:05
edukacja / kultura gospodarka / praca / urząd

Portal gdzie specjaliści z różnych dziedzin mogą wolontaryjnie dzielić się wiedzą poprzez spotkania online

Wielu ludzi w obecnej sytuacji potrzebuje wielorakiej pomocy, w tym specjalistycznych porad. Z kolei wielu specjalistów, wobec powszechnego kryzysu, chętnie udzieliłoby pomocy. Proponuję stworzenie portalu gdzie specjalista, np. prawniczka, może zaznaczyć że jest aktualnie dostępna, a osoba potrzebująca - otworzyć okienko chatu lub spotkać się online.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Na potrzeby ludzi w dobie kryzysu wymagające konsultacji ze specjalistą - np. prawnikiem, inżynierem, specjalistą od biznesu, lekarzem.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Ludzie dotknięci wielorakimi problemami przez kryzys spowodowany epidemią. Pomoc świadczyłaby grupa specjalistów mogących sobie pozwolić na tego typu nieodpłatne działania pro bono.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Proponuję stworzenie strony www, na której specjalista może zalogować się po pracy, zmieniając swój status na 'dostępny'. Osoba potrzebująca może wtedy poprosić o pomoc w formie chatu lub spotkania online. Niestety widzę tu też spory problem dotyczący wiarygodności - szczególnie specjalistów. Tak, aby nie było sytuacji gdy osoba tylko podająca się za lekarza udziela porad medycznych. Być może trzeba by ograniczyć portal do specjalizacji, gdzie taka sytuacja nie byłaby aż tak groźna, lub wprowadzić system weryfikacji specjalistów. Przykład komercyjnej francuskiej strony o podobnym profilu: https://www.wengo.fr

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}