Dodano 01.04.2020 r. o 12:52
edukacja / kultura psychologia informacje, dane i media

Portal dla rodzin, które ze względu na zamknięcie szkół spotykają się z różnymi wyzwaniami

Strona internetowa będąca skondensowanym przewodnikiem jak radzić sobie w sytuacji zamkniętych szkół i nauki online. Kwestie poruszane: - Edukacji w domu - Wyżywienia dzieci (uboższe rodziny już nie mogą liczyć na to, że szkoła zapewni obiad) - można na przykład dać listę miejsc, które taniej zaoferują obiady. - Opieki nad dziećmi, jeżeli rodzice nie mają ich z kim zostawić - Zachowania zdrowia psychicznego dzieci i rodzin - Spraw finansowych
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Zamknięcie szkół oznacza dla części rodziców sporo wyzwań, nie tylko edukacyjnych, ale też żywieniowych, pracowych, finansowych, psychologicznych.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Rodziny z dziećmi - zwłaszcza te ze środowisk uboższych i wykluczonych.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Strona www będąca przewodnikiem po najlepszych sposobach radzenia sobie z tymi wyzwaniami. Np. może opisywać jak dokładnie zorganizować dziecku środowisko nauki, poprzez np. plan dnia. Może również zawierać informacje nt. rodzinnych wyzwań psychologicznych spowodowanych niewychodzeniem z domu.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}