Dodano 01.04.2020 r. o 11:00
edukacja / kultura społeczność lokalna urządzenia

Przekazywanie starych laptopów dzieciom potrzebującym ich do nauki online

Wiele rodzin boryka się teraz z niedoborem sprzętu komputerowego potrzebnego dzieciom do nauki online. Wielu Polaków ma tymczasem zalegające w szufladach starsze laptopy, wymienione w międzyczasie na nowsze. Można by stworzyć system ich przekazywania.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Problemem jest brak / niedobór sprzętu do nauki online w rodzinach, szczególnie tych uboższych lub wielodzietnych.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Skorzystać miałyby docelowo dzieci uczące się online, którym obecnie brakuje sprzętu. Drugą ważną grupą są osoby mające stare laptopy, chcące je przekazać. Trzecią ważną grupą jest organizacja / instytucja pośrednicząca, której zadaniem poza fizycznym transportem sprzętu, jest jego wyczyszczenie i konfiguracja, aby darczyńcy nie martwili się o możliwość wykradzenia ich starych danych ze sprzętu, a odbiorcy nie martwili się o wirusy / programy szpiegujące na otrzymanym sprzęcie.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Potrzeba tutaj stworzenia organizacji odbierającej sprzęt od darczyńców, czyszczącej go do zera, instalującej świeży system operacyjny, i przekazującej potrzebującym. Potrzeba też, by ta organizacja mogła wykazać się pewnym poziomem kredytu zaufania dla obu stron. Potrzeba stworzenia strony internetowej, gdzie darczyńcy i potrzebujący mogą się zgłaszać. Wypada też zrobić pobieżną telefoniczną weryfikację potrzeby u osób potrzebujących by uchronić się przed wyłudzaniem sprzętu.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 05.04.2020 r. o 19:16
Towarzystwo Przyjaciół Dzieciom: znają te potrzeby, pracują z tymi dzieciakami, trzeba im tylko pomoc znaleźć firmy które sprzęt odbiorą, zregenerują i przekażą.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}