Dodano 26.03.2020 r. o 15:55
dla niewychodzących z domu społeczność lokalna

Polska edycja apki Nextdoor

https://global.nextdoor.com/ Pomoc tylko w obrębie najbliższego sąsiedztwa z zachowaniem prywatności . Aplikacja tworzy społeczności z zachowaniem bezpieczeństwa danych. Wymiana jest tylko w obrębie kilku domów z sąsiedztwa. Różnica w stosunku do grup facebook to -prywatność i zawężenie odbiorców. Aplikację używają teraz m.in Włosi zamknięci w swoich domach na kwarantannie. Nie ma jeszcze polskiej edycji.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
problemy: - brak możliwości przemieszczania się podczas epidemii - zerwane kontakty społeczne z rodziną i znajomymi którzy mieszkają daleko kontekst: koleżanka z Włoch napisała że potrzebuje kontaktu z człowiekiem,bo zaraz zwariuje, "nie mogę już patrzeć na piksele"(kamerki internetowe), ktoś wstawił jej w komentarzu tego linka https://global.nextdoor.com/ . Może uda jej się chociaż pomachać do kogoś przez okno na przeciwko?(i nie czuć się z tym głupio) lub na wspólny koncert balkonowy, zamówić razem zakupy z dostawą?opcji mnóstwo.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
każdego z nas kto będzie cierpiał na urwane kontakty społeczne
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
https://global.nextdoor.com/ lub coś podobnego, ważna jest prywatność której nie ma facebook

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 28.03.2020 r. o 20:51
Za dużo pracy pisać od zera, lepiej skorzystać z gotowego Facebooka. Albo dogadać się z next door na wdrożenie w Polsce. Niejasny problem.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}