Dodano 26.03.2020 r. o 15:30
gospodarka / praca / urząd

Platforma zdalnego rozwiązania problemów z komputerem

Dzisiaj cała edukacja przeniosła się do internetu, a tymczasem zarówno nauczycielom, rodzicom i dzieciom brakuje wiedzy z obsługi komputerów. Propozycja: Osoba potrzebująca: wyszukuje w platformie dostępnego wolontariusza, prosi o pomoc poprzez czat/rozmowę telefoniczną. Instaluje darmowego TeamViewera i udostępnia dane do zdalnego połączenia.. Wolotariusz: rejestruje się w bazie. Włącza/wyłącza widoczność. Pomaga poprzez pulpit zdalny tym, którzy się skontaktują.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Edukacja przeniosła się do internetu nagle. Część nauczycieli, rodziców, dzieci nie miała czasu by się do tego przygotować. Borykają się z masą problemów natury technicznej, których nie potrafią rozwiązać - niedziałająca skrzynka mailowa, brak dźwięku, kamery, brak programu do pisania wypracowań itp. To nie są problemy, których nie da się rozwiązać - często po prostu wynikają z braku umiejętności i wiedzy na temat dostępnych darmowych technologii.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Nauczyciele, rodzice, dzieci, inne osoby zmuszone nagle do pracy z domu przy użyciu komputera. Osoby bez wiedzy technicznej z zakresu wykorzystania komputera. Pomóc mogą osoby, które mają dostateczne zdolności obsługi komputera - nie muszą to być fachowcy.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Strona internetowa w formie platformy wymiany kontaktów między wolontariuszem a potrzebującym, z możliwością włączania i wyłączania widoczności wolontariusza. Opcja anonimizacji wolontariusza, by nie musiał dzielić się numerem telefonu z potrzebującymi. Weryfikacja wolontariusza w celu rejestracji (by ograniczyć działania osób ze złymi intencjami).

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}