Dodano 26.03.2020 r. o 10:04
gospodarka / praca / urząd

Przedsiębiorco - zgłoś swój problem lub pomysł spowodowany epidemią.

Pojawiają się deklaracje wsparcia systemowego dla przedsiebiorców. Ale sytuacja jest nowa, nieznana, jej skutki trudne do przewidzenia. Wszelkie sposoby na zbieranie prawdziwych i aktualnych i zindywidualizowanych potrzeb przedsiębiorców pomogłoby projektować wsparcie, którego rzeczywiście potrzebują. Mogłyby z tego korzystać np. urzędy miast, organizacje zrzeszające przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, urzędy pracy itd.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Sytuacja jest nowa. Nie ma czasu na robienie dokładnych badań czego potrzeba przedsiębiorcom dotkniętym epidemią poza tym, co ofreruje rząd. Pojawia się (w instytucjach publicznych zajmujacych się wspieraniem przedsiębiorczości) pokusa proponowania rozwiązań bez rozpoznania realnych potrzeb i problemów. Np. prawie każde miasto proponuje swój pakiet.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Przede wszystkim dotyczy osób z instytucji publicznych odpowiedzialnych za przedsiębiorczość. Pośrednio dotyczy oczywiście samych przedsiębiorców. Skorzystaliby przedsiębiorcy mając wpływ na to, co dostaną.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Nie wiem... Jestem "cyfrowo wykluczona" ;) Taka, jak ta platforma na której można zgłaszać i przeglądać problemy i pomysły?

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 28.03.2020 r. o 20:52
Założyć grupę na FB i zaprosić znajomych przedsiębiorców?

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}