Dodano 24.03.2020 r. o 16:20
gospodarka / praca / urząd

Informatyzacja urzędu

Poszukuję sprawdzonych, prostych, skutecznych i stosunkowo łatwych w obsłudze narzędzi informatycznych do wdrożenia na już, które ułatwią komunikację i codzienną pracę Urzędu Miejskiego w Leśnej.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Potrzebny jest wspólny dysk, dokumenty online, kalendarz, zadania itd. Interesują nas przede wszystkim rozwiązania otwarte, niekomercyjne, dostępne do samodzielnej instalacji a nie jedynie w modelu SaaS, bezpieczne, intuicyjne i z polskim interfejsem użytkownika.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i inspiracje - z czego korzystają urzędnicy w Waszym otoczeniu do pracy zdalnej z domu oraz do kontaktu z mieszkańcami.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Na ten moment znalazłem Nextcloud hub ( https://nextcloud.com/hub/ ) i wygląda na to, że wpisuje się w nasze potrzeby. Jesteśmy w trakcie wdrożenia oraz testów. Szukam informacji na temat działających implementacji w Polsce, macie jakieś doświadczenia, refleksje, spostrzeżenia na temat wykorzystania Nexclouda? Ze względu na specyfikę urzędu jako Jednostki Samorządu Terytorialnego nie możemy przejść na rozwiązania zaproponowane np. tutaj: https://www.facebook.com/adam.zadrozny/posts/10215210480807502

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 25.03.2020 r. o 13:11
Nexclouda jest świetnym rozwiązaniem, wiodącym otwarto źródłowym konkurentem dla zamkniętych alternatyw od Google czy Micorosoft.
Dodano 28.03.2020 r. o 20:46
Jest jeszcze owncloud, ale nie wiem jak się trzyma. W poniższym wątku próbowałem zbierać info o różnych rozwiązaniach Open source dla administracji https://forum.kodujdlapolski.pl/t/wolne-i-otwarte-oprogramowanie-w-administracji-publicznej/2652/15
Dodano 01.04.2020 r. o 21:08
Polecam webcon bps - polska platforma low-code do automatyzacji procesów.
Dodano 08.04.2020 r. o 05:53
Nextcloud jest rozwinięciem ownClouda, mam wrażenie, że bardziej rozbudowanym i wypasionym :)

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}