Dodano 23.03.2020 r. o 11:33
dla chorych informacje, dane i media zdrowie / służba zdrowia

Dokąd z wirusem

Aplikacja webowa ułatwiająca osobom z symptomami COVID-19 odnalezienie numeru telefonu do najbliższej jednostki wyznaczonej przez NFZ która udziela informacji jak należy postępować w takiej sytuacji. Projekt powstał w ramach hackatonu Hack the Crisis i jego wstępna wersja dostępna jest pod adresem https://dokadzwirusem.pl/
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Osoby z podejrzeniami COVID-19 nie powinny udawać się do swojego lekarza rodzinnego czy na najbliższy SOR, ponieważ w ten sposób mogą zarazić wiele postronnych osób i sparaliżować działanie służby zdrowia. NFZ przygotował listę jednostek z którymi należy się kontaktować w celu zasięgnięcia informacji co robić w przypadku zauważenia u siebie symptomów COVID-19, jednak są to niewygodne w użyciu i trudne do znalezienia PDFy. Aplikacja ma na celu używając geolokalizacji skierować użytkowników w odpowiednie miejsca.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Z jednej strony użytkownikami aplikacji będzie grono osób podejrzewających u siebie zakażenie SARS-CoV-2, z drugiej mogą to być szpitale czy oddziały które mogą aktualizować szczegóły swoich punktów wyświetlające się w aplikacji dzięki możliwości tworzeniu kont w systemie dla takich jednostek i nadawania im uprawnień zarządzania odpowiednimi punktami.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
W ramach rządowego hackatonu Hack the Crisis powstała już prawie gotowa aplikacja Dokąd z wirusem. Wersja testowa aplikacji działa pod adresem https://dokadzwirusem.pl/ kod aplikacji można znaleźć na Githubie https://github.com/dokadzwirusem. Jesteśmy w trakcie modyfikacji usługi, aby większy ciężar przenieść na wskazywanie użytkownikom numerów telefonów i ich dostępności, niż fizycznego kierowania ich do wyznaczonych miejsc, co nie jest wskazane w przypadku zakażenia.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}