Dodano 22.03.2020 r. o 22:03
zdrowie / służba zdrowia

Alarm potencjalnej epidemii

Kompleksowe narzędzie do przewidzenia wybuchu epidemiologicznego
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Jakiekolwiek wtrącanie się do procesu leczniczego bez konsultacji z lekarzem + wirusologiem + siostra + obsługą, a potem głębokiego analizu jest pozbawione sensu i doprowadzi do dodatkowych nieprzewidywalnych wybuchów infekcji. Na etapie obecnym jedyną słusznym celem może być przetrwanie. Natomiast, zakładam ze po epidemii będzie zgromadzona taka ilość danych która przy dobrym opracowaniu pozwoli na zapobiegania (albo przewidywanie) podobnych wybuchów choroby.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
System moze skorzystac z danych otrzymanych w: - Insytutcje badawcze które mają opisana budowe i zachowanie wirusa - Placówki lecznicze, ktore maja opiasny przebieg choroby, badz chorob podobnych - Placówki publiczne, ktore maja statystyki odwiedzań - inne? System moze pomoc nastepnym "graczom": - służba sanitarno-epidemiologiczna - kazdy człowiek ktory sie wybiera w nowe miejsce i sprawdza poziom zagrozenia?
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
System, ktory w czasie rzeczywistym analizuje dane z podanych w kroku poprzednim placowek i sklada automatyczne ostrzezenie o potencjalnym wybuchu choroby. Cos w stylu https://www.researchgate.net/publication/328019883_Epidemic_alert_system_A_web-based_grassroots_model ale z wieksza autonomy, bez nadmiarowych wnioskow do recznego wypelniania, z wieksza skala danych Niestety gromadzenie danych i ich segregation wymaga kooperacji po stronie (moim zdaniem) conajmniej kilku specjalistow z roznych dziedzin - wirusolog, lekarz chorob zakaznych, management z obslugi szpitali, przychodni, socjolog\psycholog

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}