Dodano 22.03.2020 r. o 07:55
zdrowie / służba zdrowia

Stan magazynu szpitali - SMS

Aplikacja będzie pomocna darczyńcom i innym szpitalom w sprawdzaniu stanu magazynu wskazanego szpitala. Administrator stanu magazynu rejestruje materiały medyczne i urządzenia, które znajdują się w danym szpitalu.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
1.Darczyńca nie wie co potrzebuje dany szpital - jaki konkretny materiał medyczny. Nie wie, czy faktycznie jest potrzeba, na dany sprzęt-uwiarygodni potrzebę. 2. Inny szpital nie ma informacji nt. urządzeń, materiałów, którymi dysponuje dany szpital. Nie może skorzystać z zasobów innego szpitala. 3. Organizacja pożytku publicznego nie wie, jakie są aktualne potrzeby w danym szpitalu. Na co konkretną zbiórkę pieniędzy na zorganizować.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
1. Szpitale: -zaktualizowany stan magazynu -możliwość skorzystania z materiałów/urządzeń z innego szpitala -rezerwacja urządzenia od innego szpitala z możliwościa wypożyczenia lub przejęcia materiału po akceptacji administratora -wiarygodny/przejrzysty system informujący mieszkańców/firmy/ngo nt. aktualnych potrzeb 2. Mieszkańcy: -możliwość sprawdzenia aktualnego wyposażenia szpitala -wiedza nt. potrzeb szpitala-co mógłbym dać 3. NGO: -informacja co jest najbardziej potrzebne w tym szpitalu i na jaki sprzęt zorganizować zbiórkę, -dostęp do szybkiej aktualizacji informacji -kiedy zakończyć zbiórkę.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Program dla wszystkich szpitali informujący o stanach magazynowych. Program byłby bardziej rozbudowany dla danego szpitali. Zawieralby szczegółowe informacje nt. gdzie dokładnie znajduje sie sprzęt, kto z niego korzysta, ile jest, czy jest możliwość rezerwacji. Aplikacja byłaby kompatybilna z programem szpitala. Zawierałaby mniej informacji. Po zaznaczeniu szpitala i wpisaniu materiału będzie wyświetlać się jaka jest liczba.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 22.03.2020 r. o 15:14
Zaopatrzenie szpitali, to czasem "swoista ekwilibrystyka". Niektórych (większości) rzeczy nie kupują na zapas: a) by nie angażować środków płatniczych b) nie zostać z asortymentem, który utraci ważność (procedury!) - to problem znany w hurtowniach leków - druga strona. Inny asortyment, który szybko się zużywa, jak środki czystości, dezynfekcji, ochrony osobistej, wymaga zapewnienia ciągłości łańcucha dostaw i dotrzymywania terminów. Reasumując, stan magazynu, jest ważny, ale to za mało.
Dodano 22.03.2020 r. o 15:19
Stan magazynu, monitorują systemy klasy ERP, które już działają w każdym szpitalu. Przy odpowiedniej konfiguracji, system sam zamawia ilości uzupełniające pozycji o niskim stanie magazynowym. Innymi słowy, problem najczęściej jest po stronie hurtowni, które "nie nadążają z dostawami", niż ze szpitalem, który "nie zamówił na czas"!
Dodano 28.03.2020 r. o 21:01
Dyrektorzy szpitali zakazują pracownikom informować o stanach i potrzebach. System It nic tu nie zmieni.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}