Dodano 22.03.2020 r. o 06:19
dla chorych zdrowie / służba zdrowia

Konsultacje/telekonsultacje on-line dla Chorych

Strona internetowa i/lub aplikacja na telefon, którą dobrowolnie zrzeszałaby lekarzy - szczególnie tych specjalności nieco mniej zaangażowanych w opanowanie pandemii (na kwarantannie, z zamkniętych szpitali itd.), lekarzy, którzy udzielaliby konsultacji on-line tekstowo lub porzez teleporady pacjentom, którzy nie mają możliwości uzyskać lekarza rodzinnego (np. że względu na przeciążenie lub chorobę lekarza) lub specjalistycznych (ze względu na zamknięte poradnie).
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Ograniczenie dostępności do pomocy lekarskiej dla chorych.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Wszyscy, którzy mogą wymagać Porady Lekarskiej, a nie mogą jej uzyskać - niezależnie od schorzenia (infekcja, choroby przewlekłe itd) w sytuacji potencjalnego niedoboru lekarzy.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Narzędzie zostało opisane w opisie ogólnym. Należałoby też znacznie ograniczyć odpowiedzialność prawną lekarzy w zasadach. Udzielanie porad pacjentowi którego nie może się zbadać wiąże się, mimo dobrej woli udzielająceg, ze znacznie wyższym ryzykiem niezawinionej pomyłki - co może wpłynąć na ilość lekarzy zaangażowanych, a których powinno być jak najwięcej.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 22.03.2020 r. o 06:22
Chętnie pomogę przy realizacji pomysłu. Autor: przemek.czuma@gmail.com - lekarz.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}