Dodano 21.03.2020 r. o 13:36
informacje, dane i media psychologia

Strona ostrzegająca przed złapaniem nerwicy natręctw (OCD) np. z powodu zaleceń częstego mycia rąk

Zagrożenie koronawirusem powoduje stałe apele o częste mycie rąk, oraz inne zachowania normalnie mniej potrzebne lub niepotrzebne. Dla części ludzi może się to skończyć nie złapaniem koronawirusa, ale złapaniem nerwicy natręctw, z której bardzo trudno jest zostać wyleczonym. Powinna istnieć strona z materiałem przygotowanym i aktualizowanym przez psychologów, jak zbalansować zalecenia higieny w tym czasie z ryzykiem choroby psychicznej.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Wg oficjalnych zaleceń mamy często teraz myć ręce, oraz traktować różne normalne czynności i interakcje jako potencjalne źródło zarażenia koronawirusem. To dobre rady, ale obarczone ryzykiem przejęcia się tym do tego stopnia, że nastąpią zmiany w mózgu powodujące zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Ludzi pragnących zastosować się do oficjalnych zaleceń, o psychice predysponującej ich w kierunku nerwicy natręctw. Szczególnie osoby nieświadome takiego zagrożenia.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Powinno istnieć w internecie rzetelne źródło informacji na temat tego zagrożenia, o zawartości przygotowanej przez psychologów, gdzie wyjaśnia się problem, i sugeruje jak jednocześnie podporządkować się zaleceniom higienicznym i uważać na pierwsze oznaki obsesji.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 23.03.2020 r. o 21:54
Właśnie. Jak długo jeszcze trzeba będzie się myć!?

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}