Dodano 20.03.2020 r. o 13:22
dla niewychodzących z domu zdrowie / służba zdrowia

Niezrywalne opaski dla osób objętych kwarantanną

Opaski na podobieństwo tych, które zakładają ochroniarze w klubach, z zastrzeżeniem, że tylko lekarz może ją przeciąć. Opaski pozwalałyby na szybką weryfikwacje, czy osoba, z którą mamy do czynienia powinna przebywać na kwarantannie. Sam fakt bycia oznakowanym mógłby też zniechęcić osoby na kwarantannach do opuszczania domów.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Problemem jest to, że dzisiaj nie wiemy, kto został objęty kwarantanną, a kto nie. Policja to kontroluje, ale nie może stać pod drzwiami cały czas. W sytuacji, gdy bardzo łatwo to zweryfikować (wystarczy poprosić o pokazanie nadgarstków), jako społeczeństwo zaczniemy stać na straży przestrzegania obowiązku dot. kwarantanny. Sprzedawcy w sklepach, kierowcy taksówek i autobusów, wszystkie inne osoby, które narażone są na niebezpieczeństwo z uwagi na kontakt z osobami chorymi, będą mogli odmówić świadczenia usług na rzecz osób objętych kwarantanną.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Problem z identyfikacją osób objętych kwarantanną dotyka nas wszystkich. Zarówno poprzez zwiększanie ryzyka zarażenia się, jak również odsuwając w czasie koniec pandemii.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Można zrobić opaski elektroniczne z opcję geo-fence, ale w obecnej sytuacji ani nie ma na to czasu. Dlatego zwykłe opaski załatwiają sprawę.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 20.03.2020 r. o 13:38
Stygmatyzowanie, może inaczej się da?
Dodano 20.03.2020 r. o 15:04
Traktowanie wszystkich osób pod kwarantanną jako potencjalnie łamiące zasady. Takie osoby są wystarczająco zestresowane, noszenie czegoś takiego na pewno nie pomoże.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}