Dodano 20.03.2020 r. o 12:59
dla niewychodzących z domu zdrowie / służba zdrowia

Monitorowanie osób w kwarantannie

Osoby w kwarantannie zapewne podają też numery telefonów komórkowych. Te numery powinny być monitorowane jak w usługach "gdzie jest moje dziecko" i generować incydenty złamania Zakau Opuszczania Miejsca Zamieszkania! Podobny system działa na Tajwanie!
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Wsparcie monitorowania osób w kwarantannie. Generowanie automatycznych ktounikatów i ostrzeżeń informacyjnych.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Osoby w kwarantannie oraz służby monitorujace, np. Sanepid, Policja
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Usluga, potencjalnie do wdrożenia u operatorów GSM, bo mają odpowiednia infrastrukture a wdrożenie to tylko konfiguracja bazy śledzonych "numerów" oraz wyznaczony obszar. Potrzebna zgoda/decyzja Regulatora, jeśli już nie jest gotowa!

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 20.03.2020 r. o 13:27
Wydaje mi się, że już coś takiego stworzyło Ministerstwo Cyfryzacji https://niebezpiecznik.pl/post/aplikacja-kwarantanna-domowa-wzbudza-obawy-o-inwigilacje-czy-slusznie/
Dodano 20.03.2020 r. o 16:34
W zasadzie masz rację, ale chyba nie masz jeszcze pojęcia, jak bardzo już jesteś inwigilowany przez FB i swojego operatora niezależnie od tego co myślisz. Jeśli masz Smart Watcha, to ktoś wie jak żyjesz i kiedy śpisz (jeśli nie zdejmiesz SW na noc). Jest już wiele aplikacji, które "miękko" analizują Twoje zachowanie bez udzielonej zgody. Później anonimowe dane łączy się z innymi źródłami i wychodzą bardzo interesujące wyniki.
Dodano 20.03.2020 r. o 16:42
1. Załączam artykuł o działaniach Tajwanu, tam połączono działania operatorów GSM oraz powstały procedury wspierające. https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2762689 2. W Norwegii 1 osoba na kwarantannie poszła w góry (samotnie), a system to rozpoznał i ukarano Norwega. Czy musiano tak drastycznie? Można było wysłać mu komunikat, ale nie zrobiono nic oprócz ukarania, na podstawie telemetrii jego telefonu!!!
Dodano 21.03.2020 r. o 15:56
Taka osoba może zwyczajnie wyłączyć telefon i wtedy uciec.
Dodano 22.03.2020 r. o 14:37
Wszystko jest możliwe! W odpowiedzialnym społeczeństwie, telefon i SMS jest lub może być wystarczająco skutecznym sposobem i narzędziem komunikacji oraz monitorowania. Nie trzeba narażać ani angażować dodatkowych osób/służb w nadmiarowe działania. Systemowo, to pozwala obniżać koszty i kierować ludzi w miejsca, gdzie jest to niezbędnie konieczne.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}