Dodano 20.03.2020 r. o 11:49
dla niewychodzących z domu zdrowie / służba zdrowia

Infolinia do potrzeb kwarantannowiczów

Internetowa infolinia do zbierania zapotrzebowania na pomoc, dla nieinternetowych potrzebujących
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Jest „I can help.app” pełna strona wolontariuszy, są Widzialne Ręce, ale nie wiadomo czy ktoś je widzi, jeżeli jest wykluczony cyfrowo. Zróbmy telefon po IP dla nich, zgłośmy do MZ, obsłużymy spolecznościowo (rozdzielanie rozmów wg lokalizacji zgłaszających potrzeby zakupów/pomocy).
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Seniorzy, osoby spoza FB
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Całodobowa linia telefoniczna z rozdzielaniem wg lokalizacji przychodzących rozmów, obsłużona przez społeczność, ktoś zarówno odbiera telefon jaki i obsługuje appki/FB (np Icanhelp.app) i deleguje wolontariuszy.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 20.03.2020 r. o 15:08
Jest do zrobienia. Prototyp nawet w dość szybkim czasie. Bazując np. na dostawcy jak twilio.com który umożliwia kupowanie wirtualnych telefonów i integrowanie ich z systemami webowymi. Trzeba by było rozeznać czy istnieje opcja rozpoznawania lokalizacji dzwoniącego oraz jak dokładnie obsłużyć delegacje odbierających
Dodano 20.03.2020 r. o 22:25
A może ten telefon wykorzystać, bo już jest promowany? http://www.polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/30662
Dodano 02.04.2020 r. o 08:10
A może dałoby się ograniczyć konieczność dyżurowania poprzez jakieś wybieranie tonowe najczęstszych typów potrzeb/rozpoznawanie mowy - opcja dla hardkorowców? Całodobowe dyżury telefoniczne w różnych częściach Polski to bardzo duże zapotrzebowanie na wolontariuszy
Dodano 02.04.2020 r. o 12:40
Pomysł już do skillowania, bo ihelpyou.app dodał infolinię: 22 267 17 17

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}