Dodano 20.03.2020 r. o 11:28
dla chorych urządzenia zdrowie / służba zdrowia

Sensor wykrywający obecność koronowirusa w organiźmie

Sensor stale monitorujący brak lub obecność koronowirusa w organiźmie (zasada działania podobna jak sensor stale monitorujący poziom glikemii dla cukrzyków). Należałoby wdrożyć rozwiązanie z szybkich testów paskowych do sensora. Informacja z sensora wędrowałaby bezpośrednio do aplikacji w telefonie, która w razie wykrycia informuje alertem właściciela.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Sensor pomógłby wykrywać obecność koronowirusa u właściciela niezwłocznie po zarażeniu, a jednocześnie u osoby zdrowej potwierdzałby brak wirusa, a co za tym idzie, brak konieczności odbywania kwarantanny. Aplikacja mogłaby przekazywać najważniejsze informacje do właściciela jak i do odpowiednich podmiotów.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Sensor skierowany do wszystkich, ewentualnie osób o wysokim ryzyku zarażenia. W pomoc można by zaangażować zarówno instytucje medyczne i rządowe jak i firmy medyczne stosujące już podobne rozwiązania, a także programistów aplikacji
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Zastosowanie analogicznego rozwiązania jak firmy stosujące sensory u cukrzyków, np. Medtronic czy Free Style Libre

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 20.03.2020 r. o 12:29
będzie ciężko z punktu widzenia sprzętowego (jak taki sensor miałby działać? 'jak glikometr' to tylko form factor, informatycy tu nie pomogą). Software to ta łatwiejsza część.
Dodano 20.03.2020 r. o 14:49
Testy na wykrucie koronawirusa są opracowywane na całym świecie przez największe specjalistyczne laboratoria.. to nie temat na hackaton a grant badawczy na kilku najlepszych uczelniach w Polscie.
Dodano 20.03.2020 r. o 20:27
Testy nanotechnologii już trwają, ale szybko nie dowiemy się do czego zostaną użyte...
Dodano 25.03.2020 r. o 12:38
Pomijając już wykonalność tego (wirusy wykrywa się przez test DNA/RNA a nie przez test poziomu cukru) Aby kontrolować populacje wirusa każdy musiał by mieć dostęp do takiego sensora. W przypadku wirusa wartościowe tylko i wyłącznie jest pierwsze wykrycie. (mało przypadków przechodzi chorobę ponownie) . W przypadku cukrzycy jeden sensor jest wykorzystywany stale.
Dodano 29.03.2020 r. o 07:02
Ten pierścień mierzy temperaturę ciała. Wiec bezpośrednio nie wykrywa koronowirusa. Ale może być też przydatny po ustaniu pandemii. https://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-koronawirus-inteligentny-pierscien-wykrywa-wczesne-oznaki-wi,nId,4399933
Dodano 30.03.2020 r. o 12:11
test

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}