Dodano 20.03.2020 r. o 11:19
edukacja / kultura

Platforma edukacyjna do pracy metodą Odwróconej Klasy z możliwością pracy ONLINE

Platforma internetowa, która pozwoliłaby nauczycielom w łatwy sposób przygotowywać i agregować materiały dla uczniów do nauki własnej. Dostarczałaby narzędzia do tworzenia zadań i umożliwiałaby ich sprawdzanie oraz komunikację niezbędną do omawiania problemów powstałych w trakcie pracy.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Umożliwić łatwe przechodzenia z pracy w szkole w klasach do pracy online w przypadku ogłoszenia kwarantanny i na odwrót. Powinna ułatwiać pracę nauczycieli, tak aby nie wymagała znajomości wielu różnych narzędzi dostępnych w internecie. Można by przeszkolić nauczycieli w stosowaniu metody Odwróconej Klasy z wykorzystaniem przygotowanej platformy edukacyjnej. Dzięki temu wydarzenia tego typu nie zagrażałby ciągłości nauki w szkołach.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Nauczyciele, nadzór pedagogiczny, kuratoria, ministerstwo oświaty.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Otwarto-źródłowe oprogramowanie wraz z wdrożeniem dla publicznych placówek oświatowych. Rozbudowa systemu OPOS http://github.com/mikolajs/opos albo przystosowanie platformy Moodle do potrzeb.

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 20.03.2020 r. o 12:32
google classroom
Dodano 20.03.2020 r. o 13:55
Przydałoby się wyjaśnienie co to jest "metoda Odwróconej Klasy".
Dodano 20.03.2020 r. o 17:43
Już jest Google classroom https://youtu.be/uiuE0UtqB3w
Dodano 26.03.2020 r. o 11:50
Microsoft Teams for EDU

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}