Dodano 20.03.2020 r. o 07:00
edukacja / kultura gospodarka / praca / urząd

Szkolenia z IT dla osób tymczasowo nie mogących pracować

Wiele osób tymczasowo nie może pracować. Wykorzystajmy ten czas, by dać im wiedzę IT. Widać, że w dobie koronawirusa przyszłością są umiejętności cyfrowe, potrzebne np. do pracy zdalnej.
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Wielu ludzi ma teraz więcej wolnego czasu, ale większą niepewność zawodową.
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Osoby tymczasowo nie mogące pracować z powodu koronawirusa. Inne osoby chcące w tym czasiezwiększyć swoje kompetencje IT.
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Zorganizować szkolenia online z tematów związanych z komputerami. Jeden przykładowy cykl to mogłyby być 3 spotkania pod tytułem "Czy nadawałbym się na zawodowy kurs programowania w coding academy?"

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 20.03.2020 r. o 14:31
słabo to widzę, sami sobie konkurencję mamy szkolić?
Dodano 20.03.2020 r. o 14:44
Odnośnie szkolenia konkurencji: szanując odmienne poglądy, jako informatyk uważam, że pracy dla nas raczej nie zabraknie przez lata, a to jest też czas na gesty solidarności i bezinteresowności.
Dodano 20.03.2020 r. o 14:54
Polecam strony jak np udemy.com (dzisiaj do północy wszystko jest -90%) gdzie można znaleźć dużo różnych kursów (nie tylko IT). Znajdziemy tam też kursy podstaw programowania co pozwoli nam wyrobić sobie zdanie czy to coś dla nas. IT nie jest odpowiedzią na całe zło, to ciężka i specyficzna praca.
Dodano 20.03.2020 r. o 15:55
Szkolić wolontariuszy którzy z kolei będą pomagać/szkolić tych w domach. Wąska działka szkoleń, tylko to co niezbędne żeby ludzie ogarnęli. *Najlepiej jakby wolontariusze byli już po COV

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}