Dodano 20.03.2020 r. o 07:00
dla chorych informacje, dane i media społeczność lokalna zdrowie / służba zdrowia

Mapa gdzie osoby chore (lub bliscy) zaznaczają fakt chorowania

Dobrze byłoby wiedzieć, że np. w moim sąsiedztwie ktoś choruje - wtedy mogę przez jakiś czas być ostrożniejszy. Państwo nam nie powie gdzie dokładnie są osoby chore - może one same mogą?
Jaki widzisz problem/potrzebę?
Nie wiemy kiedy ktoś chory pojawia się w naszym otoczeniu
Kogo ten problem dotyczy? Kto miałby skorzystać z rozwiązania?
Wszyscy, bo wszyscy potrzebujemy zachowywać dystans, a szczególnie wobec osób aktualnie chorych
Jaką masz propozycję rozwiązania tego problemu czy potrzeby?
Strona, gdzie osoba, która choruje (lub jej bliscy) może oznaczyć kropką na mapie, że aktualnie jest chora. Oczywiście nie musi to być z dokładnością do konkretnego domu, dla zachowania prywatności. Źródło pomysłu: https://helpwithcovid.com/projects/81

Wykorzystaj komentarze do promowania pomysłu i rozwijania go z innymi. Ustaliliście co chcecie robić? Stwórz wątek na forum Koduj dla Polski i umieść link do niego w komentarzach poniżej.

Komentarze

Dodano 20.03.2020 r. o 11:15
Sanepid to wie, mógłby udostępniać. Jest tak mało przypadkow że nie sądzę, że się do nich uda dotrzeć rozgłaszając taki pomysł.
Dodano 20.03.2020 r. o 12:11
Teraz jest mało, ale niebawem pewnie będzie więcej.
Dodano 20.03.2020 r. o 12:21
Może być groźne i powodować konflikty między sąsiadami lub niepotrzebną panikę. Po to są odpowiednie służby, żeby pilnowały czy te osoby nie wychodzą z domu. Wszyscy teraz powinniśmy założyć, że ktoś chory może mieszkać w okolicy i trzymać się zasady, jeżeli możesz #zostańwdomu.
Dodano 20.03.2020 r. o 12:22
brzmi jak coś do ogarnięcia publiczną mapą na google maps, praca programistów niepotrzebna
Dodano 20.03.2020 r. o 12:42
Bardzo zły pomysł. Gdy nie ma przypadków - dający fałszywe poczucie bezpieczeństwa, gdy są - siejący panikę i powodujący konflikty między sąsiadami.
Dodano 20.03.2020 r. o 16:23
Są całe powiaty, bez jednego przypadka zarażenia! Po co tam chodzić w maskach i marnować środki chemiczne, które można i należy wykorzystać tam, gdzie tego wymaga sytuacja! Analogicznie, podczas powodzi, nie wszędzie buduje/uszczelnia się wały p.powodziowe i nie powoduje to konfliktów sąsiedzkich!!!
Dodano 23.03.2020 r. o 19:09
W obliczu bezpośrednio i wspólnego zagrożenia, ludzie łącza siły i waśnie odkładają na lepsze czasy! W Polsce to działa, bo w większości mamy odpowiedzialne społeczeństwo.
Dodano 24.03.2020 r. o 19:18
W Chinach już jest taka aplikacja na telefony. Jeśli się zbliżysz na dłużej do takiej osoby zostaniesz o tym poinformowany i oznaczony jako osoba potencjalnie zarażająca. Powinno to być także podstawą do zrobienia testu. Myslę, ze gdyby rząd poinformował o tym w mediach, dużo ludzi zainstalowałoby taka aplikację.
Dodano 01.04.2020 r. o 16:54
taka aplikacja połączona z "systemem" GIS, w pełni zanimizowana i oparta nie na miejscu zamieszkania, ale np. przybliżonym zakreśleniu obszarów, które osoba chora lub bliscy zgłosili jak odwiedzane w ostatnim czasie przez chorego, mogłaby wpierać ideę zostańwdomu. Równocześnie mogłaby informować i przypominać o zachowaniu wszystkich zasad higieny i izolacji społecznej.

Dodaj komentarz:

{{ errors.first('new-comment.content') }}